wtorek, 1 marca 2016

Ze Skoków "na tarczy"

1 marca 2016 r. w Skokach odbyła się XVII Gimnazjada. Zawodnicy rozegrali 7 rund tempem P’15.
Do zawodów zgłoszono  43 drużyny a wystarowały ostatecznie reprezentacje 42 gimnazjów z Wielkopolski. W składzie czteroosobowej drużyny musiała grać przynajmniej jedna dziewczyna. 
Zwyciężyła drużyna ze Zbąszynia  (13 pkt.)w składzie: Adrian Kozłowicz, Bartosz Bocian, Mikołaj Włodarek, Aleksandra Kubiak i Kinga Waszkowiak.
Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Złotowa ( 11 pkt. 19 pp) w składzie: Bartosz Glinecki, Łukasz Osada, Wojciech Kulasek i Marta Sawicka.
Na trzecim miejscu uplasował się zespół Gimnazjum nr 3 z Konina (11 pkt. 18,5 pp) w składzie: Ignacy Leśkiewicz, Adam Kasprzak, Michalina Kwiatkowska, Julia Waligóra i Jerzy Szymaniak.
Szczegółowe wyniki na: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_1319
Reprezentacja Gimnazjum w Wapnie w składzie: Adrian Głąb, Marcin Głąb, Dawid Wlizło i Wiktoria Marglarczyk, zajęła dopiero 35 miejsce. Trzy mecze przegrali, trzy mecze zremisowali i tylko jeden wygrali ale za to z lokalnym rywalem Gim. Skoki. Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, iż dla wszystkich chłopaków był to debiut na poziomie gimnazjalnym. Za rok będą w drugiej klasie i wtedy na pewno poprawią wynik a za dwa lata, gdy będą w trzeciej klasie powalczą o podium :)
Sędziował Jacek Haja
-
FOTO (I.Węglewska)
FILMik (JH)

2 komentarze:

  1. Co to za konkurs gdzie przyznaje się 3 równe pierwsze miejsca? To co to za rywalizacja ? Usprawiedliwienie, że wszystkie prace były na równym poziomie świadczy jedynie o organizatorze i można również powiedzieć braku Jego kompetencji/czasu/???/. Lepiej nie robić wcale niż tak.

    OdpowiedzUsuń
  2. Komentarz tyczy się " Zima w obiektywie "

    OdpowiedzUsuń