poniedziałek, 21 marca 2016

Konkurs Matematyczny

I miejsca w Powiatowym Konkursie Matematycznym
ex aequo dla Pameli i Wiktorii


W dniu 19 marca w Zespole Szkół w Żelicach odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny. W konkursie uczestniczyło 53 najlepszych matematyków z 9 gimnazjów z terenu naszego powiatu. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach (klas I, klas II i klas III).
Nasze gimnazjum reprezentowali: Natalia Hemmerling i Dawid Wlizło (kl. I), Wiktoria Grabowska, Julia Kolińska i Pamela Szejner (kl. III).
Uczennice kl. III udowodniły, że ubiegłoroczne ich sukcesy ( I, II i IV miejsca) były w pełni zasłużone. W tegorocznej edycji wypadły również rewelacyjnie.
W kategorii klas III aż czworo uczniów uzyskało równy, najwyższy wynik, w związku z czym przyznano ex quo cztery I miejsca rezygnując z przyznawania miejsca II i III. Wśród nagrodzonej czwórki znalazły się dwie nasze uczennice Wiktoria Grabowska i Pamela Szejner. Julia Kolińska uzyskała tylko 1 punkt mnie od swoich koleżanek i otrzymała wyróżnienie.
Uczniowie kl. I mimo, iż nie zajęli czołowych miejsc również uzyskali dobre wyniki.
Patronat nad konkursem objęli oraz nagrody dla laureatów (bony 100 zł) ufundowali P. Michał Piechocki Starosta Wągrowiecki, P. Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Żelicach.
Uczniów do konkursu przygotowywały: Monika Stachowiak (kl.I) i Iwona Napierała (kl.III).

Wszystkim uczestnikom składam serdeczne gratulacje.


I. Napierała

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz