środa, 25 listopada 2015

Patrioci na medal - TRZECIA AKCJA „WYWIEŚ FLAGĘ” ZAKOŃCZONA


Z pewnym opóźnieniem (spowodowanym problemami technicznymi z pobieraniem zdjęć z „konkursu” foto) prezentujemy wyniki akcji „WYWIEŚ FLAGĘ”.
Już po raz trzeci klasa 3a Gimn. (w ubiegłym roku 2a ;)) zorganizowała i przeprowadziła akcję „WYWIEŚ FLAGĘ”. Podobnie jak w kwietniu tego roku z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi oraz w ubiegłym roku w listopadzie gimnazjaliści starali się rozpropagować zwyczaj wywieszania flagi państwowej. Tym razem oprócz akcji w szkole i plakatowania miejscowości, starali się dotrzeć do każdego domu i mieszkania w centrum Wapna (właściwie do każdych drzwi). Specjalnie zaprojektowane i profesjonalnie wydrukowane ulotki trafiły do prawie wszystkich domostw. Uczniowie umieszczali je w drzwiach mieszkań lub przy wejściu na posesje. Sporo ulotek rozdali także uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej. Niestety młodzież jest chyba bardziej patriotyczna niż dorośli w naszej gminie. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza akcja niestety nie spotkała się z wielkim odzewem. W niektórych rejonach centrum Wapno flag znowu było jak na lekarstwo. Jak zwykle o wiele więcej można było ich zobaczyć w innych częściach gminy. I jak zwykle przodowało Wapno-południe, czyli ... „Wietnam” – wielkie brawa! Brawa dla wszystkich, którzy wywiesili biało-czerwoną! A pozostali? No cóż... Ciekawe czy gdyby rozdawać (za darmo!) flagi skłoniło by to więcej osób do zamanifestowania patriotyzmu? Niektórzy spośród uczestników akcji mieli co do tego wątpliwości. No bo przecież trzeba by jeszcze „wykombinować” drzewce do flagi a to zdaje się również „niezwykle skomplikowane” szczególnie dla dorosłych. Młodzież miałaby z tym pewnie o wiele mniej problemów.
Tak jak w latach ubiegłych ogłosiliśmy „konkurs” wywieszania flag. Po wykonaniu zadania uczniowie mieli dostarczyć własne zdjęcia na tle budynków z wywieszonymi flagami (lub wystawionymi w oknach). Zadanie wykonało 23 uczniów uczących się historii (klasy 4-5-6 SP i 1-2-3 Gimn.) oraz 4 uczennice z klas 1-3 SP a także jedna osoba dorosła.
Brawa dla tych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel. Wielkie brawa dla rodziców i opiekunów, którzy pomogli swoim pociechom lub uczą je już od dawna patriotyzmu w tak prosty sposób!!!
Najlepiej spisały się klasy – 1 Gimn. i 5 SP.
A o to wykaz wszystkich uczestników akcji i fotograficzny collage.

Kasia Rochowiak kl. 1a SP
Klaudia Hemmerling kl. 2a SP
Blanka Pisarek kl. 2a SP
Michalina Rochowiak kl. 2a SP
 (brawa dla najmłodszych)

Aleksandra Mirr kl. 4a SP
Daria Wlizło kl. 4a SP

Martyna Dalka kl. 4b SP
Wiktoria Czerwińska kl. 4b SP


Klaudia Dziadoszek kl. 5 SP
Zuzanna Grewling kl. 5 SP
Sandra Nowakowska kl. 5 SP
Ernest Pawłowski kl. 5 SP
Dominika Skibińska kl. 5 SP

Wiktoria Głąb kl. 6a SP
Kornelia Pietrus kl. 6a SP
Agata Pisarek kl. 6a SP

Oliwia Jach kl. 6b SP
Ewelina Maślanka kl. 6b SP
Kinga Pisarek kl. 6b SP
Miłosz Kuchta kl.6b SP

Adrian Głąb kl. 1 Gimn.
Marcin Głąb kl. 1 Gimn.
Natalia Hemmerling kl. 1 Gimn.
Natalia Wielowiejska kl. 1 Gimn.
Dawid Wlizło kl. 1 Gimn.

Oliwia Nowakowska kl. 2b Gimn.
Błażej Pisarek kl. 2b Gimn.

Wioleta Wielowiejska kl. 3a Gimn.

oraz pani Joanna Hemmerling
 DZIĘKUJEMY!
MR


PS
Jeżeli ktoś przesłał lub dostarczył swoje zdjęcie a nie został ujęty w powyższym spisie proszony jest o zgłoszenie się do organizatora akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz