piątek, 20 listopada 2015

Dni Zdrowego Żywienia


Dni Zdrowego Żywienia
w Zespole Szkół w Wapnie 9-13 listopada 2015 r.

W dniach 9-13 listopada odbyła się w naszej szkole druga edycja Dni Zdrowego Żywienia.
:) Rozpoczęliśmy ją od ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W tym dniu uczniowie klas I III SP z wychowawcami i rodzicami „stworzyli” dla społeczności uczniowskiej przepyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Akcję tę po raz kolejny koordynowała p. Renata Żarnowska.
:) Drugi dzień minął nam pod hasłem „OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY”. W tym dniu nasza niezawodna Rada Rodziców, nauczyciele i świetlica szkolna przygotowali dla wszystkich sałatki i szaszłyki owocowe.
:) Czwartek zaś powitał nas wymyślnymi, kolorowymi i ciekawie przyrządzonymi kanapkami, które przygotowane zostały przez sklepik szkolny i klasę I Gimn. z opiekunką p. Ewę Ryska.
:) A w piątek „OWOCOWO, KOKTAJLOWO I BARDZO ZDROWO” – klasa IIb Gimn. z wych. p. Justyną Korbal uraczyła nas wszystkich przepysznymi koktajlami owocowymi, sokami domowej roboty, kompocikami i owocami.
Myślę, że promocja zdrowego żywienia w naszej szkole udała się w stu procentach (dowodem niech będzie relacja foto na stronie szkoły). Tego rodzaju akcje, choć już w mniejszym zakresie powtarzane będę jeszcze na pewno w bieżącym roku szkolnym. Już dziś zapraszamy. :) :) :)
W ramach naszego szkolnego święta zdrowego żywienia przez cały listopad odbywały się w klasach pogadanki tematyczne, uczniowie robili sałatki i surówki owocowo-warzywne, wymieniali się ciekawymi, zdrowymi przepisami na rożne potrawy. Odbyły się dwa konkursy: plastyczny „JEM ZDROWO I KOLOROWO” oraz fotograficzny „MARTWA NATURA - OWOCE I WARZYWA”. Na holu głównym szkoły znajduje się wciąż uaktualniana gazetka poświęcona tematyce zdrowego żywienia.
Świetlica szkolna przeprowadzała pogadanki i różnego rodzaju zajęcia m.in. plastyczne dotyczące zdrowego odżywiania się (piramida zdrowia) i zdrowego trybu życia.
                                   
Koordynator: B. Dziergas
--
FOTO (MR)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz