piątek, 16 października 2015

Święto Edukacji Narodowej


         Z okazji Święta Edukacji Narodowej 2015 r. dziękuję nauczycielom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Wapnie za codzienny trud wkładany w wychowanie i edukację naszych uczniów. Wierzę w to, że trud ten przyniesie Wam nie tylko poczucie dobrze spełnionego obowiązku, ale przede wszystkim da powody do satysfakcji. Natomiast osiągnięcia uczniów niech przyczynią się do podtrzymywania Waszego zapału i upewniają o prawidłowym wyborze drogi życiowej i powołania.
         Sobie natomiast życzę, abym w większym zakresie mógł nagradzać Wasz trud i motywować do dalszej pracy. Wam, Waszym rodzinom i najbliższym życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.
                                                               Życzy – Janusz Bilski, Dyrektor.


                                        
       Święto Edukacji Narodowej w Naszej Szkole obchodziliśmy z dwudniowym „poślizgiem”. Mieliśmy okazję podziwiać przedstawienie w wykonaniu uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej. Doceniamy ich grę aktorską oraz postępy jakie poczynili w ciągu ostatniego roku. Za przedstawienie Wam i Waszym nauczycielom serdecznie dziękuję, również w imieniu naszych nauczycieli, pracowników oraz zaproszonych gości.
      Święto dodatkowo urozmaicił występ artystów Estrady Poznańskiej, którzy przybliżyli nam kilka ważnych utworów muzyki poważnej. Choć zaprezentowali oni tę „lżejszą i weselszą” część z tej dziedziny muzyki, to mam wrażenie, że nie wszystkim przypadł on do gustu. Pozostaje mieć nadzieję, że zachęci on uczniów (i nie tylko) do zapoznania się z muzyką klasyczną w późniejszym okresie.

       Muszę wspomnieć jeszcze o dwóch ważnych okolicznościach, związanych z tym Świętem. Jako Szkoła możemy być dumni z faktu, że wyróżniono naszych dwóch nauczycieli. Poza „tradycyjnymi” Nagrodami Wójta Gminy, które w tym roku otrzymała pani Anna Wagner oraz pan Maciej Ryska, medalem Komisji Edukacji Narodowej  uhonorowany został pan Tadeusz Patelski. Jeszcze milsza wiadomość dotarła do nas już po dzisiejszej uroczystości. Potwierdziliśmy w Kuratorium, że nasz wniosek został załatwiony pozytywnie i nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał nasz nauczyciel pan Jacek Haja. Jestem dumny i chyba możemy być dumni jako Szkoła, że znalazł się on w nielicznej grupie (5 osób z Wielkopolski) wyróżnionych. Wręczenie nastąpi 22 października w Poznaniu. Gratulujemy panie Jacku i życzymy dalszych sukcesów. 
JB
____
FOTO 1. (MR)
FOTO 2. (JH)
FILM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz