środa, 30 września 2015

Noc Naukowców


5 września 2015 roku w Poznaniu odbyła się ogólnopolska akcja „Noc Naukowców” (www.nocnaukowcow.pl). Impreza miała miejsce już po raz dziewiąty i tym razem na to niecodzienne wydarzenie wybrała się grupa 47 uczniów gimnazjum z naszej szkoły pod opieką: Ilona Godawa, Monika Stachowiak, Ewa Ryska oraz Anna Wagner. Naszym celem była znana Poznańska uczelnia: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.
Wyjazd odbył się o godzinie 15:30, a w godzinę później grupa była już na miejscu. Nowoczesne budynki wydziału: biologii, chemii, fizyki i historii robiły niemałe wrażenie. Każdy mógł się po nich poruszać samodzielnie i zagłębiać się w tajemnice świata i stać się prawdziwym naukowcem.
W korytarzach budynków uniwersyteckich znajdowało się wiele naukowych stanowisk, przyciągających swoją różnorodnością - od pokazów glonów poprzez tworzenie własnego robota, do tematycznych konkursów z nagrodami. Istniała również możliwość udania się na ciekawy wykład taki jak: "O świetle bez ściemniania". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i obejrzeć widowiskowe wystawy, doświadczenia, które ściśle były powiązane z określonym tematem.
Przygoda na uczelni zakończyła się pokazem chemicznym, który odbył się przed budynkiem wydziału chemii.
W Wapnie grupa wróciła ok. godziny 24, a - w czasie powrotu - w autobusie nie milkły dyskusje o ciekawym świecie otaczającej nas fizyki, chemii, biologii, historii. Warto było!
(IG)
__
FOTO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz