niedziela, 22 marca 2015

Matematycy w akcjiPamela Szejner Mistrzynią Powiatu
w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym

W dniu 21 marca odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny. Nasi gimnazjaliści corocznie uczestniczą w konkursie i wcześniej wielokrotnie zajmowali zaszczytne miejsca, mimo iż konkurs do łatwych nie należy. Ostatnie trzy lata były dla nas trochę słabsze i nie udawało się naszym uczniom stanąć na podium, ale za to w tym roku uczennice w pięknym stylu nadrobiły zaległości. Wróciliśmy z I, II i III miejscem oraz jednym tuż za podium.
W kategorii klas I wyśmienicie wypadła Wenessa Pietrus. Rozwiązała bezbłędnie 13 zadań z 15 i tym samym uzyskała III miejsce.
Rewelacyjnie wypadły uczennice kl. 2b gimnazjum zajmując:
I miejsce - Pamela Szejner – Mistrzyni Powiatu w kategorii kl. 2.
II miejsce - Julia Kolińska,
IV miejsce - Wiktoria Grabowska.
Ponadto nasze gimnazjum reprezentowali: Marcin Szczepara kl. 1a, Marta Karaśkiewicz kl. 3b oraz Magdalena Komasa kl. 3a.
Łącznie w konkursie uczestniczyło 55 najlepszych matematyków, wyłonionych w eliminacjach szkolnych z 10 gimnazjów z terenu powiatu wągrowieckiego.
Sukces sam nie przychodzi. Na tak zaszczytne miejsca uczennice kl. 2b ciężko pracowały na zajęciach koła matematycznego. Tylko w tym roku szkolnym przepracowały pod okiem nauczyciela 35 godz. w szkole i zapewne drugie tyle lub więcej w domu.
Laureaci w konkursie otrzymali bony o wartości 100 zł. do wykorzystania w księgarni oraz punkty, które będą doliczane do świadectwa w kl. III i będą decydować o naborze do szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.


Iwona Napierała

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz