poniedziałek, 8 grudnia 2014

Ogólnopolska Akcja Charytatywna


Ogólnopolska Akcja Charytatywna – „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” po raz II w naszej szkole
W dniach od 8-15 grudnia po raz drugi w naszej szkole zostanie przeprowadzona Ogólnopolska Akcja Charytatywna pt. „Pomóż dzieciom przetrwać zimę.” Przez cały tydzień panie: Anna Markiewicz-Kluczyńska i Joanna Hemmerling będą przyjmowały nowe lub używane ale w bdb stanie zabawki, maskotki, książki,  płyty CD i DVD - bajki,  gry, puzzle, przybory szkolne i artykuły papiernicze (bloki rysunkowe, wycinanki, kolorowanki itp.)  Wszystkie  dary zostaną przekazane jako upominki świąteczne  najuboższym dzieciom z naszej gminy. 
W ubiegłym roku  udało nam się zebrać ponad 10 kg książek, 27 kg zabawek, 2 kg artykułów szkolnych i papierniczych, a także kilkanaście płyt CD i DVD , elementy biżuterii i ozdób do włosów oraz smycze i breloczki. Powyższe przedmioty zostały przekazany Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wapnie, który rozdysponował je najbardziej potrzebującym rodzinom.  Liczymy, że w tym roku również uczniowie ZS staną na wysokości zadania i okażą serce potrzebującym dzieciom.
Pamiętajmy, że „w tej akcji nie zbieramy pieniędzy . Dzielimy się tym co mamy,  dajemy cząstkę swojego serca nieznanemu przyjacielowi  w potrzebie”.  Każdy darczyńca wspierający akcję otrzyma symboliczne słoneczko. Więcej informacji nt akcji można znaleźć na stronie   www.pdpz.pl

A.M-K

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz