piątek, 28 listopada 2014

Zawód policjant – tematem spotkania z gimnazjalistamiDnia 26 listopada 2014 roku przedstawiciele policji z Rewiru Dzielnicowych w Damasławku st. sierż. Magdalena Kamińska i sierż. sztab. Emil Kujawa wzięli udział w spotkaniu z uczniami kl. III b gimnazjum. Spotkanie zostało zorganizowane przez Anną Markiewicz-Kluczyńską w związku z prowadzonymi w szkole działaniami z zakresu doradztwa zawodowego oraz dużym zainteresowaniem uczniów zawodem policjanta. Uczestnikom spotkania przybliżono specyfikę służby w Policji.
Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Bycie policjantem to odpowiedzialność i służba wymagająca poświęcenia, to ciekawa praca dająca możliwość rozwoju zawodowego – takie słowa skierowali funkcjonariusze do gimnazjalistów.
 Podczas spotkania policjanci opowiedzieli młodzieży o tym, kto może ubiegać się o przyjęcie do służby w Policji i jakie musi spełnić wymagania, gdzie należy się zgłosić aby złożyć odpowiednie dokumenty. Przybliżono proces postępowania kwalifikacyjnego oraz omówiono jego etapy: test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską. Uczniowie, którzy swoją przyszłość wiążą z zawodem policjanta, mieli okazję zweryfikować swoje oczekiwania wobec zawodu, o którym w chwili obecnej marzą. 
A. M-K

__

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz