środa, 22 października 2014

Współcześni samarytanie


Projekt: „Współcześni samarytanie”.

Dnia 08.10.2014 r. na zajęciach przygotowujących do egzaminu z języka polskiego uczniowie klasy IIIb gimnazjum zaprezentowali projekt pt. „Współcześni samarytanie”. O tej pracy dowiedzieliśmy się już 18.09.2014 r. na lekcji języka polskiego, więc mieliśmy dużo czasu na przygotowanie zadania. Najważniejsze było podzielenie klasy na grupy, ale na szczęście przebiegło to bez żadnego problemu. Utworzyło się 5 zespołów i nikt nie był samotny.
Cel mieliśmy wszyscy wspólny; przedstawić w ciekawy sposób pracę pt. „Współcześni samarytanie”. Wszystko zależało od nas jak ten projekt przygotujemy. Większość z grup dodatkowo zrobiła prezentacje multimedialne, które mogliśmy wyświetlić w sali nr 12. Każdy miał coś do powiedzenia, co ucieszyło naszą wychowawczynię.
W ciągu tej godziny dowiedzieliśmy się, kogo w dzisiejszych czasach można nazwać „miłosiernym samarytaninem”. Najczęściej powtarzającymi się postaciami byli: Anna Dymna, Jasiek Mela czy Jurek Owsiak. Przybliżyliśmy sobie ich działalność charytatywną i powtórzyliśmy krótkie informacje na ich temat. Nie zabrakło również wspomnienia o jednostkach takich jak: policja, służba zdrowia, wolontariat czy straż pożarna. Sami w klasie mamy dwóch strażaków, dzięki którym dowiedzieliśmy się, w jaki sposób udzielają pomocy poszkodowanym (nie tylko podczas pożarów).
Mam nadzieję, że te 45 minut poświęciliśmy na temat bardzo ważny i każdy z nas coś z tych zajęć wyniósł. Po zakończeniu lekcji stwierdziliśmy, iż miło byłoby dostać podobny temat np. rozprawki na egzaminie gimnazjalnym. :) Moim zdaniem ta godzina była ciekawie zagospodarowana. W końcu uczyliśmy się na przykładach z życia współczesnego, a nie siedzieliśmy z oczami wpatrzonymi w zegar, wypatrującymi na nim godziny 15:15, by wziąć plecaki i biec do domu. Podczas prezentacji oko na nas miała nasza wychowawczyni- Pani Marysia. :)

Marta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz