poniedziałek, 7 lipca 2014

Wstępne podsumowanie pierwszej edycji CDEW

Wraz z końcem roku szkolnego dobiegła końca pierwsza edycja projektu "eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkoplan” (CDEW). W ramach tego projektu ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych tworzy zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy województwa wielkopolskiego. Głównym celem projektu jest wdrożenie w wybranych szkołach podstawowych województwa programów rozwojowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Projekt ma trwać dwa lata. Podczas każdej edycji 20 uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych (w 4 pięcioosobowych zespołach) zajmuje się odnalezieniem najciekawszych i najwybitniejszych postaci danej gminy - zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Uczniowie tworzą na temat wybranej osoby autorski wpis multimedialny, poparty badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami. Więcej o samym projekcie można przeczytać na http://cdew.pl/ 
W naszej szkole pracowały cztery mikrogrupy (z kl. 5 i 6b), które opracowały biogramy:
  • Ireny Jarockiej,
  • Macieja Łucyka,
  • Ryszarda Sierszulskiego,
  • Zbigniewa Grabowskiego.


Biogramy nie są jeszcze ogólnodostępne, zostały skierowane do recenzji. Dopiero po pozytywnej opinii recenzentów będą mogli je zobaczyć wszyscy internauci.
Przy okazji serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Sobolewskiemu (mężowi Ireny Jarockiej), który bardzo pomógł przy biogramie Pani Ireny Jarockiej i na stronie www.IrenaJarocka.pl , z której w głównej mierze czerpaliśmy informacje, umieścił informacje o pracach w naszym projekcie. Dziękujemy również wszystkim innym życzliwym ludziom, którzy pomagali w pracy naszym uczniom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz