piątek, 27 czerwca 2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


                Tak. To już koniec roku szkolnego. Dla jednych minął bardzo szybko, dla innych „wlókł” się tygodniami. Jedni i drudzy 27 czerwca 2014 r kończą naukę i rozpoczynają upragnione wakacje. Szczególnie dla 34 absolwentów Gimnazjum będzie to ważny dzień, bowiem kończą edukację w „swojej” szkole, z którą związani byli przez ostatnie 9 lat. Od września rozpoczną naukę w innych szkołach, w innych miejscowościach. Wierzymy, że nasza szkoła  dobrze przygotowała ich do następnego etapu edukacyjnego. 
Już wcześniej bo 17 czerwca kl. VIa SP i Ia Gimnazjum oraz najlepsi uczniowie z innych klas odebrali nagrodę za największe postępy w nauce w okresie od listopada do czerwca br. A nagrodą była wycieczka do Poznania, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić Inea Stadion poznańskiego LECHA (również od zaplecza), zwiedzić dużą część miasta zza okien zabytkowego tramwaju, oraz (już pieszo) poznańską starówkę. Na koniec „zregenerowali” siły w Mc Donald’s. Wycieczkę ufundowała Rada Rodziców, a dzięki staraniom dyrekcji, darmową przejażdżkę tramwajem ufundował MPK Poznań. 
               Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2013/2014 otrzymali świadectwa z wyróżnieniem - uzyskali średnią ocen 4,75 lub wyżej i bardzo dobrą ocenę z zachowania:
Szkoła Podstawowa 
Kl. IVa – Nikodem Jaruzal  i Paula Kruś 
Kl. IVb – Oliwia Jach i Katarzyna Wróblewska,
Kl. V –  Dawid Wlizło, Natalia Hemmerling, Marta Korbal, Izabela Rajnik,
Kl. VIa – Wiktoria Maroszek, Wanessa Pietrus, Mateusz Nowakowski, Klaudia Broda,
Kl. VIb- Kamil Romaniak, Oliwia Nowakowska, Weronika Żarnowska, Nicole Dziadoszek,
Gimnazjum:
Kl. Ib- Julia Kolińska, Weronika Sokołowska, Wiktoria Grabowska, Bednarek Klaudia,   
           Wiktoria Wlizło, Pamela Szejner,
Kl. IIb – Dominika Lihs,
Kl. IIIa – Hubert Ratajczak, Adrian Walaszyński.
          Przy okazji wyróżnień dla uczniów przyznano również tytuł „Przyjaciel Szkoły”, który przypadł w udziale paniom Annie Grewling i Edycie Gaszyńskiej.
          Wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych, pogodnych i udanych wakacji. Do zobaczenia 1 września.
                                             Bogusława Grzegorska i Janusz Bilski
Zakończenie roku klas IV-VI i Gimnazjum

Głównymi odbiorcami dzisiejszej uroczystości są uczniowie III klas Gimnazjum, czyli najmłodsi absolwenci naszej Szkoły. Dlatego proszę mi wybaczyć, że to głównie do nich będę się zwracał w swoim przemówieniu.
Zastanawiałem się, co mam Wam dziś powiedzieć. Z jednej strony chciało by się przekazać jak najwięcej, ale z drugiej istnieje obawa, że zanudził bym Was „na śmierć”, a tego bym nie chciał. Nie będę przypominał, co działo się w ostatnim roku, bo sami byliście tego świadkami, a właściwie to nawet głównymi aktorami. Tak jak przy okazji większości rozstań chciałbym, abyście zapamiętali to, co się Wam dobrego przydarzyło w naszej Szkole. Z pewnością takie zdarzenia miały miejsce. Z całą pewnością zapamiętacie również swoich nauczycieli. Jednych może milej, drugich mniej ale wierzę, że dołożyli oni wszelkich starań, aby dobrze Was przygotować do następnego etapu edukacji. Ale będzie to również następny etap Waszego życia, do którego również jesteście przygotowani. Będzie już trochę inaczej niż dotychczas. Częściej będziecie musieli podejmować samodzielne decyzje i brać za nie odpowiedzialność. I z całą pewnością nie zawsze będą to decyzje najlepsze. Bo jak mówi przysłowie: uczymy się na błędach. Ale drugie przysłowie mówi: ucz się na cudzych błędach. Dlatego życzę Wam, abyście byli dobrymi obserwatorami. Bo jeżeli będziecie dobrymi obserwatorami, to będziecie również potrafili wyciągać wnioski z błędów, i to najlepiej z cudzych błędów.  Chciałbym abyście zapamiętali jeszcze jedną zasadę: wiedza to nie zawsze to czego się nauczycie. Czasami ważniejsze jest, aby wiedzieć, gdzie tej wiedzy szukać. Dotyczy to również Waszych przyszłych decyzji. Nie każda z nich musi być podjęta natychmiast. Jeżeli to możliwe, skorzystajcie z pomocy najbliższych. Ważne, aby wszystkie te przyszłe decyzje były decyzjami świadomymi.  I może na dziś staczy dobrych rad.  Jeżeli kiedyś znajdziecie się w potrzebie  to pamiętajcie, że w tym miejscu zawsze znajdziecie osobę, która spróbuje Wam pomóc.
I może jeszcze jakaś mądrość na zakończenie. Tym razem nie z Internetu. Jest taka pieśń, skierowana właśnie do młodych ludzi:
Więc żyjmy jak można najpiękniej. Czy wielkie, czy szare są dni. Bo życie to skarb w Waszych rękach. Przez Was ma świat lepszym być”
Więc żyjcie jak można najpiękniej !
Ale póki co – odpoczywajcie. I te słowa kieruję już do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników.  Dziękując wszystkim za trud tego roku, życzę dużo słonecznych i pogodnych dni, bezpiecznego i udanego wypoczynku!


FOTO 1 (JH)
FOTO 2 (MR) << POLECAMY!
FILM 1 (JH)
FILM 2 (JH)

10 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Usuwam obraźliwe komentarze, ... jeśli Anonimowy będzie uparty, to wyłączę komentowanie. Jeśli ktoś chce wyrażać swoje negatywne opinie, to proszę się podpisywać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu Pan usunął komentarze? ja mówię jak jest tylko sie pan wychwala aa nic nie robi pozytecznego nawet zdjec pan nie umie robic. R.K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Usunąłem komentarze, które uważałem za obraźliwe a były anonimowe. Inicjały R.K. też niewiele mi mówią. Proszę mi wskazać, w którym wpisie "się wychwalam". Czy robię coś pożytecznego? Robię bardzo wiele pożytecznych ale nie będę się tu chwalił. Na pewno nie wychwalam się swoim zdjęciami, wręcz polecałem oglądanie zdjęć Pana Macieja. Jednak planuję zakup lepszego aparatu. Zdjęcia zamieszczane na tych stronach nie mają startować w konkursach fotograficznych lecz oddawać, to co akurat działo się w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 6. Robert Kubica

  OdpowiedzUsuń
 7. Zal mi pana, straszne ciemny jestes jacek dobrze ze juz do tej budy nie bd chodzil, Pozderki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Komentarz wyżej był wpisywanych ok. północy, ja przeczytałem o nim rano. Mógłbym go oczywiście usunąć ale chciałbym, aby również inni mogli poczytać jak "przyjemna jest praca nauczyciela". @Anonimowy - życzę dużo szczęścia, obyś nie musiał(a) się męczyć tak jak w tej "budzie", obyś kiedyś zrozumiał(a) swoje błędy. Zastawia mnie trochę, ta "bezinteresowna" złość a przynajmniej jej okazywanie, przez robienie takich wpisów. Szkoda jednak moich nerwów (one też mają swoją wytrzymałość), idę na plażę. @Anonimowy - podziękuj rodzicom za wychowanie.
  JH

  OdpowiedzUsuń
 9. co pan ma do moich rodzicow co? mysli pan ze jak troche w szachy gra i zadnych sukcesow nie odnosi to swieci? zal mi takich ludzi jak pan i tej budy na pipiduwie gdzie zaden uczen nie ma przyszlosci przez ta szkole wielu zdolnych traci no ale coz zawsze to wina uczniow ZAL

  OdpowiedzUsuń
 10. Dwie godziny się wahałem, czy przepuścić przez moderację powyższy wpis … Zostawiam do oceny innych czytelników.
  @Anonimowy - jeśli masz do mnie jakieś żale, to napisz do mnie prywatnie. Tu na publicznym forum oceniasz moją grę w szachy a nawet się nie przedstawisz. Twierdzisz, że "mam coś do twoich rodziców" … masz trochę racji. Jeśli publicznie wyrażasz się o kimś, to wypada się podpisać. W tym roku szkolnym nie miałem zajęć z trzecimi klasami, ale nie piszesz, że jesteś tegorocznym absolwentem. Twoje użalanie się nad moją skromną osobą niewiele mi pomoże. Nieprawdą jest, że "zaden uczen nie ma przyszlosci przez ta szkole wielu zdolnych traci…" Wystarczy spojrzeć na wpisy wyżej. Joanna Olszewska (najlepsza tegoroczna maturzystka w powiecie wągrowieckim) nie jest jedyną wybitną absolwentką naszej szkoły. Natomiast przy takim twoim nastawieniu jestem przekonany, że nie pomogłaby tobie nawet najlepsza szkoła. Moim zdaniem to właśnie rodzice mają największy wpływ na "karierę" dziecka. Zresztą badania naukowe potwierdzają, iż nauczyciele, w najlepszym wypadku mają tylko 30% udziału w sukcesie (wpływu na sukces) dziecka. Mimo wszystko, życzę ci abyś wbrew tym przeszkodom ("budzie w pipiduwie" - rozumiem, że twoi rodzice też tak wyrażają się o tej szkole?) przełamał(a) się i osiągnął(ęła) sukces życiowy. W tym celu radzę porzucić "wylewanie pomyj" na nauczycieli (zwłaszcza na mnie) i zajęcie się nauką. Wcale nie muszą to być szachy.
  JH

  OdpowiedzUsuń