niedziela, 1 czerwca 2014

Dzień Dziecka - relacjaDZIEŃ DZIECKA WAPNO 2014
                 Zespół Szkół w Wapnie, wraz z Radą Rodziców i Szkolnym Klubem Wolontariusza zorganizował w niedzielne popołudnie 1 czerwca br. Festyn z okazji Dnia Dziecka. Mimo swego święta to właśnie dzieci były głównymi „aktorami” tej imprezy. Była to też okazja do zaprezentowania dorobku i osiągnięć artystycznych uczniów Zespołu Szkół. Na początek uczniowie zaprezentowali przedstawienie teatralne II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Sztukę przygotowali uczniowie klasy IB Gimnazjum, a całość wyreżyserowała pani Maria Szulczewska. Przedstawienie wywołało zachwyt publiczności, której wyrazicielem był między innymi Wójt Gminy Wapno pan Andrzej Bąk. Z kolei uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przedstawili swe zdolności taneczne, a w przerwach pokazów wspierał ich szkolny zespół wokalny. Była również możliwość zapoznania się z pracami artystycznym naszych uczniów, a nawet niektóre z wyrobów można było zakupić do domowych kolekcji.
Piękna pogoda przyczyniła się również do tego, że  goście licznie skorzystali z okazji odwiedzenia Szkoły. A może przyczyniła się do tego szkolna stołówka, która za drobną opłatą oferowała dania regionalne: kluchy z kapustą i grochówkę. Nie były to zresztą jedyne smakołyki oferowane „ku pokrzepieniu ciała”. „Kawiarenka pod Chmurką” oferowała kawę i inne napoje oraz ciasta domowych wypieków i cieszące się dużym powodzeniem gofry. Dla bardziej głodnych był również chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbaska z grilla. 
Poza osiągnięciami artystycznymi uczniowie mogli zaprezentować się również ze strony sportowej. Wprawdzie nie pobito rekordu szkoły w skakaniu na skakance kręceniu kołem, ale było blisko. W finałowym meczy siatkówki uczniowie klas III Gimnazjum nie dali szans swym młodszym kolegom. W mini turnieju sołectw zwyciężył duet Renata Żarnowska i Mateusz Ciszewski, reprezentujący sołectwo Wapno-Północ. Nie zabrakło również chętnych do akcji „bij mistrza”. Można było zmierzyć swe siły w tenisie stołowym z Leszkiem Baczyńskim, lub w szachach z Jackiem Hają. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka na kucyku lub koniu ze stadniny państwa Jachów.
Zaprezentowali się również nauczyciele Zespołu. Panie Monika Stachowiak i Ilona Godawa przedstawiły kilka doświadczeń i eksperymentów z fizyki i chemii. Natomiast Jacek Haja zaprezentował nowe możliwości prowadzenia lekcji przy użyciu między innymi tablicy interaktywnej. Zresztą w organizację Festynu włączyli się aktywnie wszyscy nauczyciele, a dodatkowo każdego wspierali rodzice z Rady Rodziców. Swe umiejętności ratownicze zaprezentowali również strażacy z OSP. Choć część publiczności nie mogła odżałować pociętego „eskorta”, to właśnie na nim strażacy pokazali, jak można dotrzeć do osoby uwięzionej w samochodzie.
Nie zabrakło również emocji podczas licytacji piłki nożnej „Kolejorza” z podpisami zawodników Lecha, którą ufundował Karol Linetty, oraz podczas losowania nagród czyli roweru i modeli maszyn rolniczych. Zwycięzcom gratuluję.
W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom, które aktywnie włączyły się w organizację Festynu, a których nie sposób wszystkich wymienić. Dochód z jego organizacji przeznaczony jest na stworzenie w Zespole Szkół w Wapnie drugiej pracowni komputerowej. Wierzę, że dzięki Waszemu zaangażowaniu już we wrześniu NASZE  dzieci będą mogły uczyć się w nowej pracowni. Jeszcze raz wszystkim      
D Z I Ę K U J Ę
    Dyrektor Janusz Bilski.

FOTO Cz.1 (MR)
FOTO Cz.2 (MR)

-
W Dniu Dziecka odbył się konkurs skoków na skakance "SKOCZEK 2014" Dotychczasowy rekord szkoły 3892 podskoki nie został również i w tym roku "pobity". Nadal należy do Dawida Sikorskiego. W poszczególnych kategoriach wiekowych wyniki były następujące:
Kat. I-III sp

 1.  miejsce - Maja Tonn
 2.  miejsce - Kimbali Ajwang
 3.  miejsce - Jagoda Zbrzeźna.
Kat. IV- VI sp

 1.  miejsce Kinga Jaruzal
 2.  miejsce Izabela Piela
 3.  miejsce Joanna Frost
Kat. I-III Gim.

 1.  miejsce Martyna Rybarczyk
 2.  miejsce - Julia Kolińska
 3.  miejsce - Jowita Szejner

Kat. "seniorzy"
 1.  miejsce - Karolina Zygmunt
 2.  miejsce - Agnieszka Wojtych


Dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam za rok.
DR
-
Wyniki konkursu hula-hop

W kategorii klas I-III
I miejsce- Sandra Nowakowska
II miejsce- Olimpia Wiertel
III miejsce-Laura Maroszek

W kategorii kl IV-VI
I miejsce Manuela Kasprzak
II miejsce Zuzanna Skoczylas
III miejsce- Martyna Sokołowska

W kategorii gimnazjum
I miejsce-Wiktoria Wlazło
II miejsce-Wiktoria Grabowska
III miejsce- Klaudia Bednarek

W kategorii seniorzy: I miejsce- Iwona Ratajczak

                Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Atmosfera była bardzo swobodna i radosna, co świadczy o trafności i sposobie przeprowadzonego konkursu. Zwycięzcom gratulujemy!

M.M
-Brak komentarzy:

Prześlij komentarz