czwartek, 8 maja 2014

„A to właśnie jest fizyka”W dniu 29.04.2014r. odbył się finał Powiatowego Dnia Nauki „A to właśnie jest fizyka”. Nasze gimnazjum miało swoją trzynastoosobową reprezentację uczniowską - przygotowaną pod okiem nauczyciela fizyki Pani Moniki Stachowiak. 
Uczestnicy wcześniej przygotowywali się i brali udział w trzech konkursach:
  1. 1. Konkurs fotograficzny
  2. 2. Konkurs na Projekt Uczniowski
  3. 3. Konkurs doświadczenie fizyczne.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i osiągnięć naszych uczniów, ponieważ w konkursie fotograficznym Klaudia Bednarek kl. Ib zdobyła I miejsce, wyróżnienie otrzymała Weronika Sokołowska kl. Ib. W konkursie na projekt uczniowski nasza drużyna w składzie Marika Baczyńska, Izabela Dawidowicz i Jakub Żurek kl. IIb zdobyła III miejsce. W konkursie doświadczenie fizyczne dziewczyny Emilia Baczyńska i Marta Karaśkiewicz zdobyły wyróżnienie (tu nie było miejsc – same wyróżnienia).
W Powiatowym Dniu Nauki brały udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z naszego powiatu i nie tylko. Na finał zaproszeni zostali przedstawiciele władz powiatu, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele fizyki oraz uczniowie. 
W dniu finału uczestniczyliśmy w wykładzie prof. Rubina Makarewicza, w występach uczniowskich, oglądaliśmy przygotowane przez uczniów na konkurs doświadczenia fizyczne, zostaliśmy poczęstowani przepyszną grochówką, a po godzinie 14tej przenieśliśmy się na rynek w Wągrowca i tam mogliśmy brać udział w następnych atrakcjach dnia. Na rynku można było oglądać najciekawsze doświadczenia fizyczne uczniów, brać udział w „fabryce nauk” , uczestniczyć w pokazie z ciekłym azotem oraz słuchać występów uczniowskich grup muzycznych z naszego Powiatu. Opiekę nad naszą reprezentacją sprawowali Pani Monika Stachowiak, Pani Ilona Godawa oraz Pan dyrektor Janusz Bilski. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz