wtorek, 22 listopada 2011

Mistrzostwa SZS Gim w Szachach

W tym roku rozgrywki powiatowe gimnazjalne odbyły się w Wągrowcu. Oprócz gimnazjalistów grali również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim z czasem 15 min. na zawodnika. Nasz plan minimum, to awans Magdaleny Wróblewskiej i ... udało się. Magda zgromadziła 3,5 punktu zajęła II miejsce w swojej kategorii i wywalczyła awans do finału wojewódzkiego. Bardzo dobrze zagrał również Patryk Bochna, który przez moment miał lepszą pozycję w partii ze zwycięzcą turnieju B.Ślusarczykiem ale ostatecznie przegrał i zajął trzecie miejsce jednak prawdopodobnie pojedzie na finał wojewódzki, ponieważ zdobywca II miejsca nie będzie mógł w tym terminie pojechać do Poznania. Całkiem niezły występ miał Aleks Dobroniecki, który zdobył 3,5 pkt. w ostatniej rundzie grał z Magdą, uzyskał wygraną pozycję ale mimo olbrzymiej przewagi spatował. W turnieju grali również absolwenci naszej szkoły: Bartosz Balcerek i Dariusz Michalski. Bartek zajął III miejsce w swojej kategorii.