niedziela, 13 marca 2011

Turniej klasyfikacyjny w Wągrowcu

Dzięki uprzejmości Dyrektora MDK w Wągrowcu p. Włodzimierza Naumczyka, który udostępnił salę gry, odbył się WTK 2011 (Wągrowiecki Turniej Klasyfikacyjny). Turniej miał na celu umożliwienie młodym szachistom i szachistkom zdobycie oficjalnych kategorii szachowych, dzięki którym już nie będą musieli grać jako "bk" (bez kategorii). Ostatecznie do gry przystąpiło dziesięcioro zawodników. Połowie udało się zdobyć kategorie szachowe. Zwyciężył Rafał Ślusarczyk z Wągrowca, który zdobył 6 punktów i wypełnił normę na IV kategorię szachową. Drugie miejsce zdobył nasz reprezentant Kamil Sikorski i wypełnił normę na V kategorię. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Szwon z Wągrowca, która też zdobyła V kategorię szachową. Ponadto normy na V kategorię wypełniły siostry Weronika i Anita Sydow z Jabłkowa. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika (tak, aby były spełnione wymagania na uzyskanie kategorii). Gratulacje dla zwycięzców - tym razem nie było ani nagród, ani medali - była tylko satysfakcja z wyników sportowych.