piątek, 30 października 2009

SZS Szachy -Mistrzostwa Powiatu


30 października br. na stadionie Unii (w hoteliku) odbył się turniej szachowy - Mistrzostwa SZS Powiatu Wągrowiec dla szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na starcie zjawiło się nadspodziewanie wielu szachistów. W przyszłym roku trzeba będzie albo poszukać innego miejsca albo rozdzielić dni rozgrywek dla poszczególnych typów szkół. Ostatecznie wystartowało 37 szachistek i szachistów, przy czym dziewczyn było tylko 5 i wszystkie już na starcie miały pewny awans do rozgrywek wojewódzkich. Ponieważ już na początku nastąpił mały problem techniczny i wszystkie dane zawodników trzeba było wpisywać na nowo sędzia zadecydował, aby połączyć wszystkie grupy. Takie posunięcie techniczne spowodowało, iż udało się ukończyć turniej o planowanej godzinie, mimo półgodzinnego opóźnienia.
Dokładne wyniki turnieju na: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_1080/
Dwójka najlepszych w każdej kategorii awansowała do finału wojewódzkiego. W tym roku były/byli to:
SP dziewczęta
Wróblewska, Magdalena SP Wapno
Frost, Monika SP Wapno
SP chłopcy
Bałażyk, Patryk SP Skoki
Kaszuba, Grzegorz SP3 Wągrowiec
GIM dziewczęta
Hoffmann, Izabela Gim Wągrowiec
Piasecka, Agata Gim Gołańcz
GIM chłopcy
Ziętara, Mateusz Gim Gołańcz
Ślusarczyk, Rafał Gim Wągrowiec
SPG dziewczęta
Jagodzińska, Karolina ZSP 2 Wagrowiec
SPG chłopcy
Hoffmann, Przemysław LO 1 Wągrowiec
Działowski, Paweł ZSP 2 Wagrowiec
więcej fotek
Ocena naszych szachistów:
w tym roku zagrała praktycznie całkiem nowa drużyna, Magda zagrała na swoim poziomie, Monika, Adrian i Kamil Sikorski debiutowali i Monice się udało (bo nie miała konkurencji) chłopakom nie ale od czegoś trzeba zacząć. Kamil Walczak wypadł nienajgorzej. Patryk i Wojtek zagrali bardzo dobrze ale konkurencja była lepsza, jednak jeśli będą ćwiczyć z pewnością jeszcze usłyszymy o nich.
JH

3 komentarze:

  1. Dzień był naprawdę pechowy - byłem przekonany, że program "Chessarbiter" ma autozapisywanie ... i rzeczywiście ma ale dopiero po pierwszym kojarzeniu zostaje włączone a u nas restart był przed kojarzeniem :( kilkoro uczniów zapomniało zabrać kurtki i musieli wracać (niektórym kurtki dostarczy rodzina), jedna z opiekunek zostawiła swój notatnik (podobno bardzo ważny). Na szczęście natomiast prawie wszystkie ekipy, które się stawiły "obdarowane" zostały finalistami tzn. podział miejsc w finałach okazał się dość sprawiedliwy (SP Wapno, SP Skoki, SP 3 Wągrowiec, Gim Wągrowiec, Gim Gołańcz, LO Wągrowiec, ZSP 2 Wągrowiec. Paradoksalnie nie awansował nikt z najliczniej reprezentowanej szkoły tj. Gim Rąbczyn chociaż ta ekipa miała również silnych zawodników.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurtka pozostawiona w hoteliku cały czas nieodebrana, obecnie znajduje się w sekretariacie szkoły.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już wiadomo, że kurtkę zostawił uczeń ze Skoków, jeśli wkrótce jej nie odbierze, to będzie miał możliwość odebrania 22 listopada na Mistrzostwach Powiatu w Wągrowcu (o ile przyjedzie)

    OdpowiedzUsuń